sobota, 24 listopada 2012

Japoński uśmiechPewnie każdemu zdarzyło się zobaczyć japońskie kobiety czy to na zdjęciach czy w filmie. Wszystkie piękne, zadbana cera i uśmiechnięte. No właśnie, tylko te zęby….

W Japonii dziewczyny z krzywymi zębami uznawane są za ładne czy też kawaii. Tego typu uśmiech to yaeba - czyli lekko krzywe zęby a konkretnie zęby narośnięte jeden na drugim. Dzięki yaeba Japonki wyglądają bardziej dziecinnie, młodo i słodko co oczywiście podoba się płci przeciwnej.

No dobra ale co zrobić jeśli ktoś urodził się z takimi zwyczajnymi prostymi zębami? Tu z pomocą przychodzi klinika dentystyczna, która za „niewielką” opłatą sprawia, że yaeba jest dostępna dla każdego. Co jest bardziej dziwne, jak na taki bogaty i rozwinięty gospodarczo kraj Japończycy mają jedne z najgorszych zębów na świecie. Usługi dentystyczne są w Japonii straszliwie drogie, a żeby tego mało było to japońskie pasty nie zawierają fluoru, gdyż uważany jest za szkodliwy.

Yaeba może wydawać się dziwna a nawet idiotyczna, bo w Polsce zęby są prostowane, usuwane, szlifowane czy też drutowane w celu uzyskania pięknego uśmiechu.  Jednak yaeba potwierdza to, że pojęcie piękna jest względne. Jedne kobiety wstrzykują sobie botoks, odsysają tłuszcz a inne sprawiają sobie krzywe zęby.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz