piątek, 14 grudnia 2012

Las AokigaharaPresja japońskiego społeczeństwa, kryzys gospodarczy, osobiste problemy czy też kłopoty zawodowe często są przyczyną samobójstw. Jednym z miejsc w Japonii, w którym najczęściej dochodzi do samobójstw jest Las Aokigahara znajdujący się u podnóża góry Fuji. Rozgłos temu miejscu nadała Seichō Matsumoto autorka książki „Black Sea of Trees”, opisująca losy nieszczęśliwej miłości dwojga ludzi, którzy ostatecznie wspólnie popełniają samobójstwo właśnie w lesie Aokigahara.

Las Aokigahara jest miejscem ponurym, gdzie gęsto wyrośnięte i poskręcane drzewa zagłuszają krzyki i wołanie o pomoc. Nie działają tu kompasy czy telefony komórkowe.  W samym lesie można napotkać osobiste rzeczy ofiar,  kości czy też ciała samobójców. Lokalni funkcjonariusze policji czy straży starają się rozmawiać z ludźmi zmierzającymi do lasu i próbują wpłynąć na zmianę ich decyzji. Przed wejściem do lasu stoją także tabliczki mające na celu skłonić potencjalnych samobójców do zmiany planów.


Od 1970 roku władze organizują coroczne ”przeszukiwanie” lasu, w 2002 roku znaleziono 78 ciał w 2003 liczba ta sięgnęła 100 i ciągle rośnie. Całkowita liczba samobójców jest trudna do ustalenia gdyż ciała ofiar często są zjadane przez leśne zwierzęta a kości rozwleczone. W celu ograniczenia licznych samobójstw władze wprowadziły także zapobiegawczy areszt wobec osób, których zachowanie wskazuje na zamiar popełnienia samobójstwa.

Poniżej materiał  dotyczący Lasu Aokigahara.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz