czwartek, 7 marca 2013

Jagalchi Market

Zbliża się okres wakacyjny, czas odpoczynku i podróżowania. Jeśli ktoś z was wybiera się w tym roku do Korei Południowej to miejscem którego nie może ominąć jest Jagalchi Market w Busanie.

  Jagalchi Market jest największym koreańskim targowiskiem z owocami morza i rybami. Targ znajduje się przy portowym nabrzeżu, gdzie zawijają statki z ładunkiem ryb i owoców morza. Na Jagalchi Market znajduje się także wielka hala gdzie ryby są sortowane i oprawiane, ale gdzie można także zjeść świeżą rybę.

 
 Na targu znajdują się mnóstwo małych stoisk z rybami, owocami morza, warzywami, przyprawami, ziołami, kim-chi i mnóstwem wielu innych rzeczy. Znajduje się tu wszystko czego przeciętna koreańska rodzina potrzebuje.

Jagalchi Market to także miejsce gdzie można spotkać  „Jagalchi Ajumma” czyli koreańskie zamężne kobiety w średnim wieku któresprzedają tu swoje wyroby oraz podtrzymują życie towarzyskie. Targ zwiedzałam koło godziny 9 ale Ajummy już częstowały się makkoli i toczyły ożywione rozmowy.

Na Jagalchi Market można nie tylko zrobić zakupy ale także zjeść coś ciepłego na jednym ze stoisk lub po prostu zjeść  zakupioną świeżą rybę. Możecie mieć jednak problem z wyborem ryby, bo różnorodność ryb jest tutaj ogromna! 

Praktycznie w każdym koreańskim mieście, którym byłam, znajdował się mały targ, gdzie można było kupić świeże produkty i ryby, jednak Jagalchi Market robi największe wrażenie. 
A gdzie Wy planujecie jechać na wakacje?
Pozdrawiam :)

2 komentarze:

 1. To miejsce jest naprawdę wyjątkowe ;0
  oo jak różnorodnie

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Cała Korea jest wyjątkowa! szkoda, że takich targów nie ma już w Polsce.

   Usuń