czwartek, 14 lutego 2013

Mugunghwa- narodowy kwiat

Czy wiecie, że niektóre państwa  za symbole narodowe uważają kwiaty? Kwiaty jako symbole mają na celu wizualnie reprezentować wartości danego kraju.
W Korei Południowej kwiatem, uważanym za symbol narodowy jest Hibiscus syriacus. W Polsce znany częściej pod nazwą „Ketmia syryjska” lub „Róża Sharonu”. Występuje ponad 200 odmian tego gatunku, z czego ponad połowa w samej Korei Południowej
Mugunghwa
Hibiscus syriacus w Korei znany jest pod nazwą „Mugunghwa”, gdzie mugung oznacza nieśmiertelność a hwa- kwiat.  Dlaczego Koreańczycy wybrali właśnie ten kwiat?  Mugunghwa mimo swojego delikatnego jest bardzo silnym i żywotnym kwiatem, odpornym na zniszczenia i insekty. Ścięte kwiaty Mugunghwa  wytrzymają w wazonie wytrzymają znacznie dłużej niż inne kwiaty. Charakter tego kwiatu oddaje naturę Koreańczyków jako zdeterminowanych i wytrwałych oraz siłę koreańskiej kultury.
Niektóre odmiany Mugunghwa
Kwiaty Mugunghwa na znaczkach
 Mugunghwa jest wspomniana także w koreańskim hymnie narodowym „Aegukga”. Kwitnie od lipca do października, łatwo ją znaleźć w okolicy narodowych zabytków.
Yongdusan Park w Busanie
 Następny post o kwiatach symoblizujących Japonię!

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz